Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

ASW Jonkowo na IKO Mazury CUP Ostróda 2017

W dniu 4 listopada 2017 r. odbył się "I Turniej IKO Mazury Cup" w Ostródzie. O medale i puchary walczyło ponad 400 karateków z 36 klubów z Polski i zagranicy. Był to jeden z największych turniejów w Polsce. W zawodach udział wzięła ośmioosobowa reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Licznie zgromadzona publiczność oglądała zmagania w konkurencji kata (układy form pokazowych) i kumite (walki). Zawody odbyły się na trzech matach-tatami. Przez wiele godzin mali i więksi karatecy rywalizowali o jak najwyższe miejsca na podium. Walki stały na wysokim poziomie.

Bardzo cieszy dobra postawa zawodników z Akademii Sztuk Walki Jonkowo, którzy wrócili z turnieju z dziewięcioma medalami.

Pierwsze miejsca zdobyli: Patrycja Block (kata i kumite), Maksymilian Penger, Jakub Smoliński, Michalina Leszek.

Na drugim stopniu podium stanęli: Jakub Grabkowski, Marek Bębenek.

Z brązowymi medalami wrócili: Amelia Kurylak i Jakub Smoliński (kata).

Tym razem szczęścia zabrakło Filipowi Zakrzewskiemu, który chociaż pokazał wielkiego ducha walki musiał uznać wyższość rywala. 

Reprezentanci ASW Jonkowo zaprezentowali się znakomicie zdobywając kolejne cenne doświadczenie oraz dostarczając wiele wrażeń i emocji. Po raz kolejny, tym razem w Ostródzie, za sprawą rodziców zawodników i kibiców ASW Jonkowo głośno było o Jonkowie za co serdecznie im dziękuję - kończy sensei Marek Bębenek.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie i Urzędu Gminy Jonkowo za wsparcie ASW Jonkowo dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

            Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

            Ponadto reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo: Patrycja Block i Filip Zakrzewski w dniach 25-26 listopada 2017 r. będą reprezentować nasz Klub, gminę i region podczas 16 Pucharu Europy, który odbędzie się w Bukareszcie w Rumunii. Wszystkie firmy z Jonkowa, okolic i powiatu oraz instytucje, które chciałyby wesprzeć naszych sportowców w formie sponsoringu i spełnić ich sportowe marzenia zapraszamy do współpracy.


Licznik odwiedzin: 89141