Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport

"STOP DOPALACZOM! MOIM DOPALACZEM JEST SPORT"

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Jonkowo zaprasza na inaugurację III edycji akcji "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport".

Inauguracja akcji "Stop dopalaczom. Moim dopalaczem jest sport." odbędzie się w dniu 21 listopada (wtorek) o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie. W jej trakcie karatecy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo wystąpią z pokazem. Gościem honorowym będzie Poseł na Sejm RP - Paweł Papke, który opowie młodzieży o zdrowym i sportowym trybie życia.

Akcja polegać będzie na realizacji cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami nt. zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Zajęcia sportowe połączone z elementami karate realizowane będą w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) w drugiej połowie listopada bieżącego roku. Poprowadzi je sensei Marek Bębenek, posiadacz stopnia mistrzowskiego 2 dan w karate kyokushin oraz sensei Szamil Szabajew, posiadacz stopnia mistrzowskiego 1 dan w karate kyokushin - trenerzy ASW Jonkowo. Z kolei wykłady z młodzieżą gimnazjalną na temat problematyki dopalaczy poprowadzą dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jonkowie.

III edycja akcji "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport" swoim zasięgiem obejmie blisko 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez aktywność sportową z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są dopalacze. W trakcie zajęć przekazane zostaną uczniom informacje m.in. nt. efektów działania dopalaczy, zagrożeń jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą oraz instytucji udzielających pomocy w powyższym zakresie. Jednocześnie akcja ta ma pokazać młodzieży alternatywę wobec wszelkiego rodzaju używek (alkohol, dopalacze, narkotyki, papierosy), jaką jest sport, na przykładzie wschodniej sztuki walki - karate kyokushin. Starsi uczniowie otrzymają ulotkę z w/w informacjami.

Akcja "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport" odbywa się po raz trzeci. W 2016 r. naszą akcję wsparł osobiście Krzysztof Hołowczyc, który promował zdrowy styl życia wśród młodzieży.

Jeżeli dzięki naszym akcjom i prowadzonym działaniom choć jedna osoba wygra ze swoimi nałogami i słabościami to będą one miały sens i osiągniemy sukces. Zapraszam do śledzenia bieżących wydarzeń klubowych na www.facebook.com oraz na www.aswjonkowo.pl.

Marek Bębenek - 2 Dan

Prezes i trener ASW Jonkowo

tel. kom. 733-613-211

email. marek.bebenek@wp.pl


Licznik odwiedzin: 89121