Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

WICEMISTRZOSTWO EUROPY DLA JONKOWA

W dniach 25-26 listopada 2017 r. zawodnicy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo Patrycja Block i Filip Zakrzewski reprezentowali Polskę i nasz region na XVI Mistrzostwach Europy Open w Karate Kyokushin, które odbyły się w Bukareszcie w Rumunii. W zawodach startowało ponad 600 zawodników z całej Europy.

Podopieczni sensei Marka Bębenka po raz pierwszy wzięli udział w tak prestiżowej imprezie. Pierwszy na macie do walki stanął Filip. Jego przeciwnikiem był Węgier - Milan Zaborszky. Pojedynek był bardzo zacięty a reprezentant Polski pokazał w niej wielkiego ducha walki ostatecznie wygrywając decyzją sędziów stosunkiem głosów 3-1. W kolejnym pojedynku rywalem zawodnika z ASW Jonkowo był Rumun - Kano Ionut Paraschiv. Stawką był awans do półfinału i walka o medale. Tym razem po bardzo wyrównanej walce, w której Filip pokazał się z jeszcze lepszej strony niż w pierwszym starciu, pokazując wielką determinację i serce do walki, Polak musiał uznać wyższość zawodnika z Rumunii. Ostatecznie Rumun zajął w tej kategorii wiekowej trzecie miejsce.

Patrycja na  swój pierwszy pojedynek na mistrzostwach Europy musiała czekać kilka godzin. Cierpliwość jednak się opłaciła. W pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Iranu. Od samego początku reprezentantka Polski i Jonkowa przejęła inicjatywę i prowadziła walkę pod swoje dyktando. Dość szybko zdobyła pół punktu wazari po wykonaniu celnego kopnięcia na głowę maegeri jodan. Do końca kontrolowała walkę realizując wcześniej założoną taktykę. W finale zmierzyła się z reprezentantką Węgier - Jazmin Halasz. Rywalka górowała nad Patrycją warunkami fizycznymi, była wyższa i cięższa. Pojedynek odbywał się w szybkim tempie, a zawodniczki nie ustępowały sobie pola walki. Pomimo bardzo dobrej postawy Patrycji rywalka okazała się lepsza i sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Węgierki. Reprezentantka Polski i Jonkowa zdobyła w swojej konkurencji srebrny medal.

Zawodnicy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo pokazali wielkiego ducha walki godnie reprezentując barwy Polski.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie i Urzędu Gminy Jonkowo za wsparcie ASW Jonkowo dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

Marek Bębenek
ASW Jonkowo

 


Licznik odwiedzin: 89139