Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Karatecy z Jonkowa podbijają Ciechanów.

W dniu 07.10.2017 r. w Ciechanowie odbył się "Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta miasta Ciechanów". W zawodach wystartowało około 240 zawodników i zawodniczek z 24 klubów z Polski. Nie mogło tam zabraknąć zawodników z Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Do Ciechanowa pojechało siedmioro naszych reprezentantów: Amelia Kurylak, Patrycja Block, Michalina Leszek, Jakub Smoliński, Jakub Grabkowski, Maksymilian Penger i Filip Zakrzewski. Reprezentanci Jonkowa spisali się znakomicie przywożąc z turnieju 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Tym razem szczęścia zabrakło Jakubowi Grabkowskiemu, który chociaż pokazał wielkiego ducha walki musiał uznać wyższość rywala. Swoją walkę przegrał z zawodnikiem z  Łomży przez Ippon. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Amelia Kurylak.

Kolejny reprezentant  ASW Jonkowo, Maksymilian Penger, uplasował się na drugim stopniu podium. W pierwszej walce zmierzył się z Jakubem Kraśniakiem z Ciechanowa, któremu ostatecznie uległ przegrywając przez wazari (pół punktu) po celnym trafieniu na głowę mae geri jodan (kopnięcie frontalne na głowę). Zawodnik ten ostatecznie wygrał całą kategorię. Maksymilian w drugiej walce zmierzył się z zawodnikiem z Olsztyna, którego pokonał po niespełna 30 sekundach walki, dwukrotnie zdobywając wazari po serii celnych ciosów na koprus. Tym samym mógł cieszyć się ze srebrnego medalu.

W pierwszej walce Filip Zakrzewski zmierzył się z zawodnikiem z Łomży, którego pokonał przez wazari (pół punktu) zdobytym po skutecznym kopnięciu maegeri jodan (kopnięcie frontowe na głowę). W finale jego przeciwnikiem był Michał Rolka ze Szczytna. Pojedynek był bardzo wyrównany o czym świadczył fakt, iż o jego wyniku musiała zadecydować dogrywka. W niej lepszy okazał się przeciwnik Filipa i zawodnik z Jonkowo tym razem ukończył turniej na drugim miejscu.

W pierwszej walce Patrycja Block spotkała się z zawodniczką z Wrocławia, którą ostatecznie pokonała zdobywając wazari (pół punktu) po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan. W półfinale jej rywalką była zawodniczka z Włocławka. Walka zakończyła się przed czasem wygraną reprezentantki Jonkowa, która dwukrotnie wykonała skutecznie kopnięcie maegeri jodan uzyskując Ippon (cały punkt). W finale Patrycja zmierzyła się z zawodniczką z Olsztyna. Było to prawdziwe wyzwanie, ponieważ jej rywalka była cięższa od niej o blisko 15 kg. W tej kategorii wiekowej to prawdziwa przepaść. Tym bardziej cieszy fakt, iż przez cały pojedynek dominowała Patrycja, która prowadziła walkę pod swoje dyktando. Reprezentantka ASW Jonkowo wygrała przed czasem zdobywając Ippon (cały punk) po dwukrotnym, celnym kopnięciu mawashi geri jodan (kopniecie okrężne na głowę). Tym samym do swojej kolekcji dorzuciła kolejne złote trofeum.

Złoto do swojej kolekcji dorzuciła również Michalina Leszek, która stoczyła podczas turnieju trzy walki. W pierwszej, decyzją sędziów, pokonała zawodniczkę z Węgorzewa. W kolejnej wygrała jednogłośnie zdobywając wazari (pół punktu) po celnym kopnięciu mawashi geri jodan (okrężne kopnięcie na głowę). W finale zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Ciechanowa, którą ostatecznie pokonała, podobnie jak rywalkę z półfinału, celnym kopnięciem mawashi geri jodan, za które otrzymała wazari (pół punktu).

Tempa nie zwalnia także najmłodszy z zawodników ASW Jonkowo, 6 -letni Jakub Smoliński. Podczas turnieju stoczył dwie walki. Pierwszą, z zawodnikiem z Wrocławia, zakończył przed czasem po dwukrotnym, celnym wyprowadzeniu kopnięcia mawashin geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). W finale zmierzył się z przeciwnikiem z Łomży. Pierwsza podstawowa runda nie wyłoniła zwycięzcy. Obaj zawodnicy zdobyli po pół punktu. O wyniku pojedynku musiała zadecydować dogrywka. W niej lepszy okazał się reprezentant ASW Jonkowo, który dwukrotnie zdobył wazari (pół punktu) po celnym kopnięciu mawashi geri jodan (okrężne kopnięcie na głowę).

Reprezentacja ASW Jonkowo po raz kolejny zasłużyła na uznanie. Podczas turnieju nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i godnie zaprezentowali Klub oraz nasz region. Pokazali, że mają wielkiego ducha walki i serce do karate. Na arenie krajowej nie są już anonimowi, a inni zawodnicy z kraju czują przed nimi respekt. Wszystkim medalistom serdecznie gratuluje. Osiągnięty wyniki to dobry prognostyk przed kolejnym turniejem, który już za dwa tygodnie odbędzie się w Ostródzie. W dniu 4 listopada podczas I międzynarodowego turnieju karate kyokushin "IKO Mazury Cup Ostróda 2017" mieszkańcy Jonkowa będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć w akcji naszych zawodników. Tym bardziej zachęcam do wspólnego kibicowania im na żywo. A patrząc po formie młodych karateków z Jonkowa turniej zapowiada się obiecująco - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener zawodników.

Po raz kolejny, tym razem w Ciechanowie, za sprawą rodziców zawodników i kibiców ASW Jonkowo głośno było o Jonkowie za co serdecznie im dziękuję - kończy sensei Marek Bębenek.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie i Urzędu Gminy Jonkowo za wsparcie ASW Jonkowo dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

Ponadto reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo: Patrycja Block i Filip Zakrzewski w dniach 25-26 listopada 2017 r. będą reprezentować nasz Klub, gminę i region podczas 16 Pucharu Europy, który odbędzie się w Bukareszcie w Rumunii. Wszystkie firmy z Jonkowa, okolic i powiatu oraz instytucje, które chciałyby wesprzeć naszych sportowców w formie sponsoringu i spełnić ich sportowe marzenia zapraszamy do współpracy.


Licznik odwiedzin: 89114